od 1. 9. 2023 došlo ke změně systému výměny a praní ložního prádla a zároveň i v pořízení kompletního vybavení pro odpolední odpočinek dětí.

Z hygienického hlediska udržení čistoty matrací na lehátkách požadujeme:
• vlastní polštář
• prošívanou deku (obyčejné deky se dětem shrnují)
• povlečení odpovídající velikosti polštáře a deky
• pyžamo
nepropustné prostěradlo nebo nepropustnou podložku + prostěradlo.

U všech dětí může dojít k „neočekávané třeba i jen jednorázové nehodě“ (počurání, zvracení, zpocení dítěte apod.). Molitanové matrace jsou nepratelné a věřte, že kompletní vyčištění a dezinfekce matrací jsou dost obtížné.

Ne všichni rodiče požadované dodrželi.

Třída – počet nedodržení
zelená – 0
modrá – 2
žlutá – 3
červená – 12
oranžová -13

Na pořízení potřebného necháme termín do konce září a věříme, že od října už budete mít všichni vše v pořádku.

V případě, že nepřinesete ložní prádlo nebo vrátíte prádlo nekompletní, v daný den půjde dítě po obědě domů. Mateřská škola nemá náhradní ložní prádlo.

Kromě prošívaných dek nabízíme i zachovalé dětské nepropustné podložky v ceně 100,- Kč za kus (cca 20 podložek).

Děkujeme Vám všem za vstřícnost a za pochopení.

Zdeňka Staňková, ředitelka školy