Organizace provozu od 1. 9. 2021

Organizace provozu od 1. 9. 2021 a co dětem do školky připravit...

Provozní doba je od 6,00 hodin do 16,30 hodin.

Doba příchodu do MŠ je od 6,00 hodin do 8,00 hodin (v 8,00 hodin nejpozději rodiče školu opouští, škola se zamyká).

Přijímáme pouze zdravé děti (bez projevů jakéhokoli virového infekčního onemocnění - teploty, rýmy, kašle…), pokud má dítě projevy v rámci chronického onemocnění, nutno doložit lékařským potvrzením.

Rodičům/doprovodu dítěte doporučujeme ve vnitřních prostorách školy používat respirátory.

Dítě v mateřské škole mít roušku nemusí, povinností je mít 2 čisté roušky v uzavřeném sáčku v šatně u rezervního oblečení (pro případ potřeby). Až do odvolání dávejte dětem do šatny podepsanou lahev s pitím pro pobyt venku.

Po vstupu do budovy použijte dezinfekci na ruce, je umístěna u vstupních zvonků.

Po uložení věcí a převlečení dítěte v šatně předejte dítě učitelce u dveří do třídy a nevstupujte do ní. Výjimku pro vstup do třídy mají rodiče nově přijatých dětí spolu s dětmi a to pouze první den a jen na omezenou dobu.

Při vyzvedávání dětí zazvoňte na příslušnou třídu a pro dítě si dojděte ke dveřím třídy. Vyzvedávání dětí je možné od 12,00 hodin do 12,30 hodin, odpoledne od 14,30 hodin do 16,30 hodin.

Pobyt v areálu školy omezte na nezbytně nutnou dobu.

Doporučujeme nenosit vlastní hračky z domova.

Do mateřské školy nesmí vstoupit nikdo s příznaky onemocnění, které by odpovídaly příznakům COVID – 19 (zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolest svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.).

Pokud se tyto příznaky projeví u dítěte během pobytu v mateřské škole, budete neprodleně telefonicky informováni s ohledem na bezodkladné vyzvednutí dítěte z mateřské školy. Dítěti bude poskytnuta rouška a bude umístěno do izolace, kde počká pod dohledem zaměstnance školy na příchod rodiče.

Následně musíte telefonicky kontaktovat pediatra, který rozhodne o dalším postupu.

Je důležité mít na Vás aktuální telefonní číslo, na které se kdykoli dovoláme (případné změny nahlaste ve třídě dítěte). Stejně tak Vy mějte naše číslo uložené.

Při podezření na nákazu, případný kontakt nebo výskyt COVIDU – 19 u sebe nebo ve svém okolí nás neprodleně informujte.

Respektováním těchto pokynů chráníte nejen svoje děti, ale také sebe a všechny zaměstnance školy.

Aktuální oznámení najdete vždy na prosklených dveřích před vstupem do šaten a na našich webových stránkách – Novinky.

Co připravit dítěti do MŠ:

• bačkory bez zavazování, ne pantofle
  • náhradní oblečení do šatny – triko, tepláky, spodní prádlo, ponožky, punčocháče
  • gumovky a pláštěnku
  • pohodlné oblečení do třídy
  • 2x pyžamo a lůžkoviny na výměnu / povlečení včetně polštáře + prostěradlo /
  • lahev na pití do šatny
  • vše podepsané

Povlečení na lehátko

Polštář vlastní -  rozměr povlaku uzpůsobte polštářku / doporučená velikost 40 x 60 cm /

Povlak na deku  -  130 x 95 cm

Prostěradlo – samonapínací, běžné do dětské postýlky.

Hygienické potřeby

• toaletní papír / 4 ks /, hygienické kapesníky / 10 ks nebo v krabičce cca 100 ks /, mohou být i vlhčené kapesníky
  • nemusíte nosit hned první den, stačí do poloviny září

Stravné a školné

• hradí se inkasem / vždy do 20. dne v měsíci /
  • výjimečně v hotovosti / vždy do 15. dne v měsíci /
  • stravné 42,- Kč děti 3 – 6 let, 43,- Kč děti 7 – 10 let
  • pro školní rok 2021/2022 stanoveno školné 540,- Kč měsíčně na dítě, předškoláci neplatí

• omlouvání dětí:  1. třída                 770 101 006

2. třída                 770 101 008

3. třída                 725 864 967

4. třída                 770 101 009

5. třída                 733 677 097

ředitelka školy:  733 672 695

MŠ                       377 966 597

e-mail:       skolka@msstaryplzenec.cz

ms-plzenec-jidelna@seznam.cz

patacims@seznam.cz – 5. třída

Aktuální informace o škole najdete na msstaryplzenec.cz.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na viděnou.

Zdeňka Staňková, ředitelka školy