Když je školka zavřená...

Milí rodiče,

ocitáme se v nelehké situaci, ovšem jak už to bývá, ze všeho špatného může vyplynout i něco dobrého. Máte možnost trávit s dětmi více času, povídat si, sdílet, pozorovat drobné každodenní pokroky dítěte, které obvykle ani nemáte možnost postřehnout, a radovat se z nich. Máte doma děti v předškolním věku, není tedy nutné (ani vhodné) je cíleně učit, není prospěšné je zatěžovat „školskými úkoly“ (například předkládáním pracovních listů). Dětem i sobě můžete prospět, když se budete inspirovat následujícími doporučeními, která nabízíme:

• věnujte čas cíleně dětem, povídejte si, vyprávějte;
  • podporujte děti v samostatnosti (péče o sebe – oblékání, hygiena…);
  • zapojujte děti do běžných domácích činností (úklid, vaření, péče o blízké, o květiny, o zvířata…);
  • dbejte na pravidelný režim;
  • podporujte rodinné rituály spojené s denními činnostmi i významnými událostmi (rituály před spaním, vítání a loučení, oslava tradic a výročí…);
  • zapojte se aktivně do hry dítěte (stavebnice, skládanky, hry „na něco“…);
  • s dětmi čtěte, každý den, o přečteném si povídejte, pokládejte dětem k přečtenému otázky;
  • společně zpívejte, kreslete, malujte, modelujte, hýbejte se, hrajte společenské hry;
  • využijte získaný čas pro činnosti s dětmi, které jindy odkládáte, nestíháte (logopedická cvičení, sebeobslužné činnosti, pohybové aktivity…);
  • povídejte si s dětmi i o současné situaci, děti se potřebují orientovat v tom, co se kolem nich děje, když se samy ptají, komentují, poskytněte jim přiměřené informace, je to pro ně důležité.

Co by mělo dítě zvládnout před vstupem do základní školy? Najdete v "Desateru pro rodiče".

Desatero pro rodiče.docx

O školní zralosti se dozvíte v příručce „Chystáme se do 1. třídy“

Několik tipů a nápadů pro případné využití:

Pro děti, které navštěvovaly angličtinu on-line podpora ze strany WattsEnglish:

Pro učitele, rodiče a děti nabízíme:

1/ Na výukovém portálu MyWow! je pro všechny NOVĚ REGISTROVANÉuživatele zpřístupněn na 30 dní od dne registrace veškerý video materiál ZDARMA.Pokud ještě účet nemáte, založte si ho. Pokud už účet na MyWow! máte, založte si NOVÝ na jiný email, aby se Vám všechna videa všech barev otevřela. Váš původní účet s Vaší barvou Vám samozřejmě nadále zůstává J Pro snazší orientaci přikládáme letáček se stručným návodem, jak získat videa na 30 dní zdarma, který můžete přeposlat všem Vašim studentům a jejich rodičům.

www.mywowenglish.com

Náš výukový portál se teď stal pro učitele, děti i jejich rodiče velmi užitečným nástrojem k osvojování a upevňování si anglického jazyka. Steve s Maggie dnes představují nový jazyk pomocí video příběhů a video písniček v mnohých domácnostech po celém světě.

2/ NOVĚ na tento profesionálně zpracovaný audiovizuální materiál navazujeme

ON-LINE výukou se Stevem, který ze svého domova natáčí videa pro všechny „své" studenty.

Videa průběžně vznikají a budou přibývat na YouTube kanále WattsEnglish: www.youtube.com/user/Wattsenglish

Pravidelně ho tedy sledujte.

K dnešnímu datu pro vás máme:

Opakovací videa k lekcím 1-5 materiálů Wow! naleznete pod odkazem:

Další hry a písničky „z obýváku" naleznete pod odkazem:

Kreativitě se meze nekladou. Dětství je krátké, jedinečné a neopakovatelné. Využijme nabízené příležitosti k tomu, abychom si uvědomili, co je pro nás důležité. Naše děti si to rozhodně zaslouží, a to nejen v době nouzového stavu.

Díky Vám všem.

Mějte se krásně a buďte zdraví.