Rozhodnutí o přerušení provozu

Rozhodnutí o přerušení provozu mateřské školy od 13. března 2020

Vážení rodiče,

dne 10. 3. 2020 přijalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se s účinností od 11. 3. 2020 uzavřely všechny základní, střední a vyšší odborné školy. Toto rozhodnutí se mateřských škol primárně netýká, ale v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 ve světě i v ČR, považujeme za systémové, aby stejné opatření bylo přijato i vůči dětem v mateřských školách.  Druh školy není v této situaci rozhodujícím kritériem. Je pro nás velice důležité minimalizovat riziko přenosu onemocnění vzhledem ke kumulaci osob. Množství dětí ve třídě základní nebo mateřské školy je srovnatelné, věkový rozdíl mezi dětmi a žáky je mnohdy minimální.

S ohledem na závažný epidemiologický stav, personální situaci a po projednání se zřizovatelem -  Městem Starý Plzenec jsem rozhodla v souladu s § 3 odst. 2 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů o přerušení provozu mateřské školy s účinností od 13. března na dobu neurčitou.

O dalším vývoji Vás budeme včas informovat.

Vážení rodiče, pevně věříme, že budete vnímat toto opatření jako důležitý preventivní krok k minimalizaci rizika k přenosu onemocnění.

Žádost o ošetřovné pro rodiče je vydávána školou ve čtvrtek 12. 3. 2020 mezi 8 - 16 hod. a v pátek 13. 3. 2020 od 9 - 12 hodin. 

Velice Vám děkujeme za pochopení.

Zdeňka Staňková

Ředitelka Mateřské školy Starý Plzenec, příspěvkové organizace

 

Usnesení Rady města

Uzavření MŠ a ZUŠ

Rada města

zakazuje, na doporučení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, s účinností od 13.03.2020 do odvolání, osobní přítomnost dětí v Mateřské škole Starý Plzenec, Vrchlického 853, příspěvkové organizaci, Základní škole a mateřské škole Starý Plzenec, Sedlec 81, příspěvkové organizaci a žáků v Základní umělecké škole Starý Plzenec, Raisova 2, příspěvková organizaci;

Sponzoři

 • Finanční dar ve výši 30 000,- Kč na zahradní vybavení.
  -- VZV repase s.r.o.
 • Věcný dar - vánoční jedle.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    -- Pan Roman Nezval  
 • Finanční dar ve výši 10 000,- Kč na zahradní vybavení.
  -- KS-Europe s.r.o. Šťáhlavy
 • Peněžní příspěvek ve výši 1 000,- Kč na zakoupení odměn pro děti v soutěži ve sběru kaštanů a žaludů.
  -- Myslivecký spolek Starý Plzenec
 • Finanční dar ve výši 500,- Kč - školní potřeby.
  -- Paní Martina Kaslová 
 • Věcný dar - zemní práce, úprava zadní části zahrady.
  -- Pan Radek Nápravník
 • Dotace ve výši 12 500,- Kč.
                                                                                                                                                                                                             -- Město Starý Plzenec
 • Finanční dar ve výši 7 500,- Kč.
  -- DANMET-SP, s.r.o.  
 •