Informace ke koronaviru

Ve Starém Plzenci, dne 7. 3. 2020

Informace vedení školy k onemocnění novým typem koronaviru

žádáme Vás o potřebnou ohleduplnost při návratu dětí z jarních prázdnin do školy.

Ministerstvo zdravotnictví ČR v souvislosti s návratem všech osob z Itálie nařídilo dne 7. 3. 2020 toto mimořádné opatření:

Všem osobám s přechodným a trvalým pobytem v České republice pobývajícím na území České republiky nad 90 dní nebo zaměstnaným na území České republiky, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, se nařizuje, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost, nebo nemají-li registrujícího poskytovatele, pak jakémukoli poskytovateli v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost.

Všem poskytovatelům zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost se nařizuje, aby u všech osob s přechodným a trvalým pobytem v České republice pobývajících na území České republiky nad 90 dní nebo zaměstnaným na území České republiky, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, rozhodli o karanténě podle § 2 odst. 7 písm. a) zákona č. 258/2000 Sb. v délce 14 dnů.

Žádáme Vás, abyste se tímto opatřením řídili po dobu 14 dnů u všech dětí, které chodí do naší školy. Pokud nedojde ke změnám je nástupní den do školy pro Vaše děti dne 23. 3. 2020.

Po návratu s dětmi z ostatních rizikových oblastí v zahraničí požádejte o telefonickou konzultaci Krajskou hygienickou stanici Plzeňského kraje se sídlem v Plzni (dále jen KHS PK) nebo svého praktického nebo dětského lékaře, aby pro rodinu určil další postup.

Prozatím ostatními rizikovými oblastmi jsou: Čína, Jižní Korea, Hong Kong, Japonsko, Singapur, Írán a v Evropě Francie, Německo, Španělsko, Velká Británie, Švýcarsko, Norsko, Nizozemsko, Švédsko.

Naléhavě Vás žádáme o dodržení tohoto postupu bezprostředně po návratu z uvedených rizikových oblastí a návrat dítěte do školního kolektivu zvolit až po ujištění ze strany těchto orgánů, že je to možné. Toto ujištění je i pro nás důležitým argumentem pro bezproblémový návrat Vašeho dítěte do kolektivu a jedna z možností, jak zamezit výskytu a šíření této virové kapénkové infekce.

Neustále sledujte aktuální informace KHS PK viz níže a stránky Ministerstva zdravotnictví www.mzcr.cz.

Odkaz na KHS Plzeň kde se aktualizují stanoviska a kontakty pro náš region https://www.khsplzen.cz/informace/.

Kontaktujte telefonicky dle místa Vašeho trvalého bydliště územní pracoviště odboru protiepidemického KHS Plzeňského kraje pro Domažlice (377 033 963), Klatovy (376 370 624), Plzeň-město (377 155 100, -106, -107), Plzeň-jih (377 155 205, -212), Plzeň-sever (377 155 204, -216), Rokycany (371 709 430), Tachov (374 732 518), které příp. rozhodne o příslušných protiepidemických opatřeních včetně karantény.

Po-Pá-7:00-15:00

Infolinka - tel. 724 090 060

Po-Pá-15:00-20:00 hodin

So-Ne-svátky-8:00-20:00 hodin

Infolinka - Státní zdravotní ústav – 725 191 367

724 810 106

Po nařízení karantény ze strany KHS PK Vám příslušný praktický lékař vystaví potvrzení o nařízení karantény nebo dětský lékař potvrzení o ošetřování člena rodiny.

Pokud se objeví příznaky jako teplota, kašel, dušnost, zůstaňte doma a kontaktujte bez prodlení KHS Plzeň nebo Kliniku infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň (IK) na tel. čísle 377 402 264, -657. Lze také využít tísňovou linku 112, kde Vás přepojí na infolinku (724090060), která řeší problematiku nového typu koronaviru v Plzeňském kraji.

Je na každém z Vás, aby se choval odpovědně, zajistil nejen sobě a svým dětem potřebné zázemí, ale neohrozil zároveň ostatní děti ve škole.

Věřím, že všichni odpovědným chováním budeme minimalizovat případný dopad na zdraví dětí.

Ve škole budou zvýšena hygienická opatření (časté umývání rukou mýdlem a vodou, používání antibakteriálních gelů, častější krátkodobé větrání v celé budově, používání papírových kapesníků, po použití likvidaci do igelitových pytlů mimo třídu, úklid na vlhko za použití dezinfekčních čisticích prostředků s antivirucidním účinkem nejen podlah a pracovních ploch, ale i  na místech, kde dochází k nejčastějšímu kontaktu - kliky, splachovadla, zábradlí, židličky, stolečky apod.).

Stále budeme reagovat na nové informace od odpovědných státních institucí.

Případné aktuální informace uveřejníme na webu školy.

Děkuji Vám jménem svým i jménem rodičů všech dětí, které chodí do naší školy.

Zdeňka Staňková, ředitelka školy